"Jaunais laiks" risina denacionalizēto namu īrnieku jautājumu

8. Saeimas sēdē 2006. gada 12. oktobrī

Cienījamie kolēģi! Protams, "Jaunais laiks" atbalstīs šo likumprojektu (runa ir par likumu "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"), tāpēc ka mēs par šo jautājumu risināšanu esam iestājušies un runājuši un esam to atbalstījuši jau vairāku gadu garumā.

Runas par to, ka valstij nav līdzekļu, - tā, manuprāt, ir klaja demagoģija, jo vienmēr atrodas astronomiski līdzekļi dažādu citu lietu darīšanai. Arī nupat mums izsniegtajā šā gada budžeta grozījumu projektā mēs to redzam: divos mēnešos, tātad novembrī un decembrī, aģentūra "Jaunie Trīs brāļi" vēl nez kādus darbus izdarīs Nacionālās bibliotēkas ēkas būvlaukumā - par 2,56 miljoniem nojauks māju. Mēs runājam, ka pie mums trūkst, kur dzīvot, bet nu nojauks šo skaisto eklektisma māju! Nojauks un vēl kaut ko tur izdarīs, un tas maksās šo astronomisko summu! Jāpiemin arī, teiksim, tas fakts, ka valsts uzņemsies ilgtermiņa kredītsaistības un maksās 6 miljonus katru gadu, lai uzbūvētu Nacionālo bibliotēku, kaut gan jau sen ir skaidrs, ka šī celtne nekalpos par Atmodas simbolu, neatspoguļos Atmodas ideālus, nenesīs tādu mentālo slodzi. Un arī tehnoloģijas ir 15 gadu garumā aizgājušas uz priekšu tik tālu, ka jau sen būtu bijis šis Nacionālās bibliotēkas ēkas projekts jāpārskata. Šis milzīgais kvadratūras apjoms jau sen ir par lielu tām vajadzībām, tām platībām, kurās varētu ietilpināt Nacionālās bibliotēkas ēkas projektu. Bet naudas šķērdēšana tur turpinās vēl aizvien! Kā zināms, trīs šķūnīšus nojauca par 47 tūkstošiem, trīs necilas mājas nojauca par 350 tūkstošiem, tagad divu mēnešu laikā iztērēs jau minētos 2,5 miljonus - Dievs vien zina, kam; rīkos festivālu "Francijas pavasaris" un iztērēs burtiski pāris nedēļu laikā 1,18 miljonus… un tādā garā. Tā ka runāt par to, ka līdzekļu valstij nav, - tas, es domāju, ir pilnīgi nepamatoti.

Cileviča kungs nupat sacīja, ka nevienai no valdību veidojošajām partijām neesot paredzēta stratēģiski būtisko un neatliekami veicamo darbu sarakstā tēma "Denacionalizēto namu īrnieku jautājumu risināšana". Tā nav taisnība! Partija "Jaunais laiks" (šobrīd mēs piedalāmies koalīcijas sarunās) savu padarāmo un stratēģiski visbūtiskāko darbu sarakstā ir ierakstījusi denacionalizēto namu īrnieku jautājumu risināšanu - vienu no ļoti būtiskiem, svarīgiem un atbildīgiem darbiem. Mēs jūtam atbildību visas mūsu sabiedrības priekšā, un mums šis darbs ir jāpadara, lai šeit tiešām nevarētu runāt par genocīdu.

Ingūna Rībena