Kultūras ministre aicina palielināt latviešu mūzikas daudzumu sabiedriskajā radio

ziņu aģentūra BNS, 2012. gada 9. oktobrī

Latvijas Radio (LR) Pirmajā programmā no rītiem skan salīdzinoši maz latviešu mūzikas, un tās daudzums būtu jāpalielina, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdes laikā teica kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība).

Viņa norādīja, ka šādai rīcībai būtu arī finansiāls labums – latviešu dziesmu autori tiktu vairāk atbalstīti materiāli.

Ministres aicinājumu atbalstīja arī komisijas deputāti, kuri minēja, ka sabiedriskajā radio tiešām varētu skanēt vairāk latviešu mūzikas. Turklāt tas arī atbalstītu ne tikai pašu mūziķus, bet arī sabiedrība kopumā būtu no tā tikai ieguvēja.

"Tas [mūzikas apmēra proporcijas palielināšana] ir atbalstāms, jo tikai Latvijā mēs varam pamosties un sajust piederību šai valstij," pavēstīja deputāte Ingūna Rībena ("Vienotība").

Vairāki Saeimas deputāti arī azina, ka Latvijai būtu jāņem piemērs no Francijas, kur pašu izpildītāju radītā mūzika aizņem aptuveni 40% no kopējā mūzikas daudzuma radio ēterā.

Savukārt Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis sacīja, ka šādu rosinājumu varētu izvērtēt. Viņš gan norādīja, ka LR1 ēterā būtu vairāk jāpalielina kvalitatīvu raidījumu skaits, kas nozīmētu, ka mūzikas daudzums tajā samazinātos. Vienlaikus LR3 "Klasika" varētu attīstīt kā kultūras kanālu, palielinot arī latviešu mūzikas īpatsvaru, taču tam nepieciešams papildu finansējums.

Siksnis sēdes laikā arī vērsa uzmanību uz sabiedriskā radio darbinieku atalgojumu, kas joprojām nav palielināts, un spējīgāki darbinieki reizēm izvēlas darbu pamest, lai dotos strādāt uz citiem medijiem, kuri piedāvā lielāku atalgojumu.

OSKARS REKŠŅA
www.bns.lv