Viņķele vai Rībena

laikraksts „Diena”, 2012. gada 5. oktobrī

Dombrovskis vai Ošlejs – varētu būt arī tāds jautājums. Platā ceļa gājējiem – Dombrovskis. Dabīgs EK prezidenta kandidāts, kam nerūp, kur Eiropā ko ražo. Pilnīgi vienalga, vai vilcienus ražo Latvijā vai Igaunijā. Nacionālās taciņas minējiem – Ošlejs. Kurš runā pilnīgi pretēji tam, ko dara Dombrovskis, un vienmēr un visur aizstāv Latvijas intereses.

Nacionālistiem nacionālisti, pasaules pilsoņiem pasaules pilsoņi, liberāļiem liberāļi, konservatīvajiem konservatīvie, kristiešiem kristieši un mozaīkai mozaīka. Visiem viss. Varbūt tas ir tāds projekts, kurā katram ir šī lielā iespēja nobalsot par Vienotību.

Tomēr, iespējams, viss nav tik gudri. Tas nav iestudēts, nav scenārija, bet Vienotība ir parasta partija, kurā parasti cilvēki diskutē.

Es pat ticu, ka Ingunai Rībenai tiešām ir piegriezies un viņas ažiotāžu izsaukušais raksts Delfos ir dvēseles kliedziens.

Ir noticis kaut kāds liels apvērsums. Jo, ievērojiet, tas ir Ingūnas Rībenas viedoklis, kas ir sensācija.

Ilzes Viņķeles grāmatiņas vairs nav sensācija – tā ir parasta lieta. Opozīcija ir tie, kas iebilst pret to.

Viņķele ir pozīcija. Un visi runā par to, ka kāds, ārprāts, no Vienotības ir iedrošinājies vispār runāt par to.

Protams, neparasti ir tas, ka Vienotības Saeimas deputāte, valdības koalīcijas pārstāve uzdrošinās publiski diskutēt ar ASV vēstnieku ne tikai nepiekrītot viņam, bet pat nosaucot viņa viedokli par apkaunojumu pašam. Ne tikai neslavējot Mozaīku, bet pārmetot tieši Mozaīkai homofobijas provocēšanu Latvijā.

Interesanti, ar ko tas viss beigsies. Interesanti, kas uzvarēs šajā partijā. Pēc loģikas Rībenu vajadzētu izslēgt no Vienotības, gluži kā to skolotāju, kurš bērniem mācīja „Mūsu Tēvs debesīs” Jūrmalas bērnudārzā.

SANDRIS TOČS
www.diena.lv