Angļu valodas eksāmens samulsina

Laikraksts „Latvijas Avīze”, 2012. gada 24. maijā

Pirmdien notikušais centralizētais eksāmens angļu valodā samulsinājis daudzus vidusskolas absolventus – darba burtnīcā uzdevumi nebija pēc kārtas. Pēc pirmā uzdevuma sekoja trešais, tāpēc atbilžu lapā daudzi sajauca pareizo atbilžu kārtību.

Valsts izglītības satura un eksaminācijas centra (VISC) pārstāve Kristīne Ilgaža skaidroja, ka tā noticis tāpēc, ka uzdevumi tiek numurēti pēc grūtības pakāpes – 1. ir vieglākais, 2. vidējas grūtības, bet trešais – visgrūtākais. Bijis svarīgi 3. uzdevumu nodrukāt atvērumā, bet tehniski tas bijis iespējams tikai tad, ja 2. uzdevumu pārvieto uz beigām. Savukārt atbilžu lapā saglabājās ierastā numerācija, kad uzdevumi ir pēc kārtas augoša numura secībā. Taču daļa skolēnu kļūdījās: 2. uzdevuma atbilžu tabulā ierakstīja 3. uzdevuma atbildes. Pēc tam gan kļūdu pamanīja un mēģināja to labot, taču eksāmenus labo elektroniski, tāpēc atbilžu lapā svītrojumu nedrīkst būt.

Šoreiz gan nolemts, ka angļu valodas eksāmena darbus labos, skatoties arī darba burtnīcā un neuzskatot svītrojumus par kļūdu, tāpēc skolēni necietīs, apgalvoja K. Ilgaža.

Sašutumu par eksāmenā notikušo vakar pauda arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekle Ingūna Rībena. Viņa uzskata, ka notikusi ņirgāšanās par bērniem. Arī sēdē klātesošais tiesībsargs Juris Jansons piebalsoja, ka "notikusi pilnīga nejēdzība".

Komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete solīja, ka VISC ierēdņi tiks aicināti uz komisiju, lai skaidrotu notikušo, bet IZM parlamentārā sekretāre Inga Vanaga atvainojās visiem, kam "nodarīts morālais kaitējums", jo pārbaudījuma lapu izstrāde "tīri tehniski nebija korekta".

ILZE KUZMINA
www.la.lv