Ķīlis decembra sākumā informēs par izmaiņām profesionālās izglītības iestāžu reorganizācijas un renovācijas plānā

Nacionālā ziņu aģentūra LETA, 2011. gada 22. novembrī

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem solīja decembra sākumā informēt par izmaiņām profesionālās izglītības iestāžu reorganizācija un renovācijas plānā.

Ministrs atzina, ka profesionālās izglītības iestāžu problēmas pašlaik ir iekrāsotas sarkanā krāsā. Ķīlis stāstīja, ka profesionālo izglītības iestāžu renovācijas, kas tiek īstenota par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem, problēmu risināšanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izstrādājusi trīs scenārijus, kas tuvāko dienu laikā tiks saskaņoti ar Finanšu ministriju.

Tāpat līdz decembra vidum ministrs solīja izstrādāta izmaiņas profesionālās izglītības iestāžu reorganizācijas plānā.

Saeimas deputāte Inguna Rībena (V) uzsvēra, ka iecerētās reformas profesionālo skolu tīklā nebūt netiek īstenotas, lai uzlabotu audzēkņu mācību apstākļus. Par to viņa pārliecinājusies pagājušajā nedēļā, apmeklējot Rīgas Būvamatniecības vidusskolu, kurā 2009.gadā tika apvienotas Rīgas Jūras transporta profesionālā vidusskola, Rīgas 13.arodvidusskola un Rīgas Būvamatniecības vidusskola, no skolai piemērotām telpām Rīgā Lāčplēša ielā 125 pārcelta uz nepiemērotām telpām Kr.Valdemāra ielā 163.

"Ja Lāčplēša ielā telpas bija piemērotas mācību procesa organizēšanai un skolēnu kopmītnēm, tad Kr.Valdemāra ielā esošās telpas audzēkņi ar praksei paredzētajiem materiāliem labiekārto paši, bet kopmītnes skolēniem ir Juglā. Turklāt skolas vadība ir informēta, ka 2015.gadā tā atkal tiks pārcelta uz jaunām telpām Juglā, kur par ERAF līdzekļiem būvēs jaunu mācību kompleksu. Savukārt 10 000 kvadrātmetrus lielās telpas Kr.Valdemāra ielā 163 jau noskatījusi Banku augstskola. Tā vietā, lai racionāli izmantotu jau esošās skolu ēkas tās tiek nodotas privatizācijā, piemēram, Rīgas 13.arodvidusskolas telpās Lāčplēša ielā 125 atrodas Mācību centrs "Buts", kas ir viena no lielākajām privātajām izglītības iestādēm Latvijā, kas nodarbojas ar bezdarbnieku pārkvalifikāciju un kvalifikācijas paaugstināšanu," stāstīja Rībena.

Deputāte piebilda, ka "Latvijas ceļa" cilvēki prot domāt par saviem cilvēkiem, nevis valsti.

Viņa aicināja ministru rūpīgi izvērtēt pašlaik īstenoto profesionālās izglītības iestāžu reorganizācijas plānu, tā lietderību un veikt tādas reformas, kas uzlabotu skolēnu mācību un sadzīves apstākļus un taupītu resursus.

DAIGA KĻANSKA
www.leta.lv