"Vienotības" kandidāte Nr. 9 Rīgā

Laikraksts Latvietis, 2011. gada 12. septembrī

11. Saeimas vēlēšanas – Kandidāti izsakās Red.: Kā jau rakstīts laikraksta "Latvietis" 162. numurā, laikraksta redakcija šajās vēlēšanās iesaka balsot par "Vienotība". Tāpēc aicinājām vairākus "Vienotības" deputātu kandidātus izteikties, kāpēc balsot par "Vienotību", un kāpēc tieši viņiem pielikt "plusu". Pagājušā numurā sākām publicēt atbildes, turpinām šajā.

1. Vienotība – lielākas izvēles iespējas
Vienotībā ir daudz atšķirīgu deputātu kandidātu – ir profesionāli politiķi ar vairāku Saeimu pieredzi, ir jauni kandidāti, kas pievienojās Vienotībai tikai pirms gada, ir arī tādi, kas pievienojās šogad. Balsojot par Vienotību, tu vari izvēlēties sev pieņemamāko deputātu sastāvu un ietekmēt arī to, kāda būs Vienotības frakcija.

2. Vienotība – pragmatiska un atvērta profesionāļu viedoklmi
Vienotība ir centriska politiska partija, kas sevī apvieno politiķus ar atšķirīgiem uzskatiem daudzos jautājumos, piemēram, jautājumā par progresīvo nodokli vai tautas vēlētu prezidentu. Tas nodrošina padziļinātu iekšēju diskusiju un labākā lēmuma pieņemšanu, nevis aklu turēšanos pie iepriekš deklarētiem principiem.

3. Vienotība ir nopietns, uz nākotni vērsts politisks spēks
Vienotība ir partija, kas veidojusies grūtā, taču dabiskā ceļā, ilgākā laika posmā tuvinoties un vienojoties dažādiem politiskiem spēkiem. Šis process ir bijis sarežģīts un prasījis nopietnu darbu, tāpēc Vienotība ir partija, kas dibināta uz palikšanu, nevis veidota kā īslaicīgs biznesa projekts.

4. Vienotība ir atvērta sarunai ar vēlētāju
Vienotība ir partija, kas lielu uzmanību velta komunikācijai ar vēlētāju – tai ir atvērtais birojs, kas darbojas ne tikai priekšvēlēšanu laikā, tai ir sava regulāra avīze, kas tiek izplatīta bez maksas, tai ir aktīva mājas lapa, regulāri notiek tikšanās ar vēlētājiem. Vienotība ir partija, ar kuru iespējams sarunāties.

5. Vienotībai ir visaptveroša politiskā programma
Vienotībai ir visplašākā un aktuālākā programma – tās vērtību deklarācija ir pieņemta šogad, tās politiskā programma uzrakstīta pirms gada un aptver visas jomas, tās 4000 zīmju programma 11.  Saeimas vēlēšanām nosauc 40 svarīgākos šobrīd risināmos jautājumus, tās Ministru prezidenta kandidāta Valda Dombrovska plāns Ražošana, darbs un izglītība apraksta konkrētas ieceres valsts ekonomiskās attīstības atbalstam tuvāko 3 gadu laikā.

6. Vienotība nodrošinās politisko pēctecību valdībā
Vienotības Ministru prezidenta kandidāts ir Valdis Dombrovskis. Dombrovska valdība ir nodrošinājusi krīzes pārvarēšanas politiku, kas guvusi starptautisku atzinību, nostiprinājusi Latvijas reputāciju un devusi Latvijai augstu finanšu reitingu aģentūru novērtējumu. Valdības vadītāja maiņa šajā situācijā tiktu iztulkota kā valsts politikas maiņa, kas vairotu šaubas un neskaidrību.

7. Vienotība ir rietumnieciska un eiropeiska partija
Vienotībai ir jāiegūst pietiekams vietu skaits nākamajā Saeimā, lai bez tās nebūtu iespējams izveidot valdības koalīciju. Jebkurš cits prognozējamais koalīcijas sastāvs rada šaubas par Latvijas ārpolitiskā un iekšpolitiskā kursa pēctecību.

8. Vienotība – visprofesionālākais saraksts
Vienotībā nav nejaušu cilvēku, kas iekļauti kandidātu sarakstā to popularitātes vai atpazīstamības dēļ. Tur nav populāru dziedātāju, aktieru vai komponistu, kas ievēlēšanas gadījumā atsēdētu savu termiņu bezdarbībā. Katrs Vienotības deputātu kandidāts ir izvēlējies politiķa amatu un ir gatavs strādāt šajā jomā ilgākā laikā posmā.

9. Vienotība nav ideāla, taču cenšas kļūt labāka
Vienotība prot atzīt savas kļūdas un vienmēr ir centusies tās labot – prātīgi, apdomīgi un bez populisma. Ja ir pierādījusies kādu politiķu apšaubāma rīcība, tie ir izslēgti no partijas. Ja kādi politiķi nav spējuši vēlētāju uzticēšanos savā amatā, tie ir mudināti atkāpties un pārdomāt savu turpmāko politisko darbību.

Kāpēc balsot par mani
Mana dzīve, darbi un domas (runās, rakstos, intervijās, publikācijās) 20 gadu garumā rāda to, ka manas vērtības nemainās. Par to var pārliecināties mājaslapā www.ingunaribena.lv Pēc izglītības esmu arhitekte, uzaudzinājusi divus dvīņu pārus (31 g. un 19 g.), organizējusi leģendārās Rīgas 800 gadu jubilejas svinības (starp citu – neaizmirstamu uguņošanas priekšnesumu virs Daugavas sniedza slavena Austrālijas pirotehnikas kompānija, video var noskatīties Rīga 800 salūts), no 2002. līdz 2004 gadam bijusi Latvijas Republikas kultūras ministre, 8., 9. un 10. Saeimas deputāte, un vienkārši savus bērnus, tuviniekus, tautiešus un valsti mīlošs cilvēks. Mana politiskā pārliecība ir nacionāli konservatīva. Uzskatu, ka Latvijas kā nacionālas valsts nākotne ir katra mūsu individuālā atbildība un nav nekādu muguru, aiz kurām aizslēpties. Individuālā atbildība – tāpat kā dzīve. Tik vienkārši, un tik grūti reizē.

Vienotības vēlēšanu sarakstā startēju ar 9. Nr.

INGUNA RĪBENA, 11. SAEIMAS DEPUTĀTA KANDIDĀTE NO PARTIJAS „VIENOTĪBA”

www.laikraksts.com