Vizītes organizētāja: Ja Dalailama nākamgad ieradīsies Latvijā, politiķiem viņu vajadzētu uzņemt kā oficiālu Tibetas līderi

Nacionālā ziņu aģentūra LETA, 2011. gada 20. janvārī

Ja Tibetas garīgais līderis Dalailama nākamgad ieradīsies Latvijā, tad politiķiem viņu vajadzētu uzņemt kā oficiālu Tibetas līderi, aģentūrai LETA sacīja viena no Dalailamas 2001.gada vizītes Latvijā organizētājām dzejniece Liāna Langa.

"Lai gan Dalailama norobežo sevi no politikas, tomēr ir skaidrs, ka viņa vīzīte ir gan garīgs, gan arī politisks akts. [2001.gadā] Dalailama netika uzņemts kā oficiāla persona, un es varu paust tikai cerību, - ja viņš nākamgad atbrauks uz Latviju, mūsu politiķi varētu saņemt drosmi un uzņemt viņu kā oficiālu Tibetas līderi," teica Langa.

Protams, ekonomika ir svarīga, taču arī šajā sfērā ir jāmeklē jauni ceļi un krīzes apstākļos vecā ekonomiskā sistēma nedarbojas cilvēku labā, teica dzejniece, atbildot uz jautājumu, vai šāds solis neradītu problēmas ekonomiskajās attiecībās ar Ķīnu. Viņa atzina, ka Ķīnas vēstniecība nebūtu priecīga par šādu vizīti, taču "mums ir jāsaprot, kas mums ir svarīgāk - merkantili apsvērumi vai pašcieņa un labāka pasaules nākotne".

Tikšanās ar Dalailamu vienmēr ir iespēja paskatīties uz lietām un mūsu dzīvēm citā gaismā un daudz padziļinātāk, ir pārliecināta dzejniece.

"Latvijā ir diez gan daudz cilvēku, kuri vēl Tibetai neatkarību. Mēs saprotam tibetiešu sāpi, jo paši esam bijuši tādā situācijā, kādā šobrīd ir Tibeta," norādīja Langa.

Jau ziņots, ka Saeimā izveidotās Tibetas atbalsta grupas priekšsēdētājs Visvaldis Lācis (VL-TB/LNNK) sacīja, ka pēc gada esot plānota Dalailamas vizīte mūsu valstī. Grupa tika izveidota 11.janvārī, un par priekšsēdētāja vietnieci ievēlēja Ingunu Rībenu (V). Patlaban darbībai Tibetas atbalsta grupā pieteikušies 13 deputāti.

Lācis pēc ievēlēšanas grupas vadītāja amatā aģentūrai LETA norādīja, ka šī grupa neskaitīsies tikai "uz papīra", bet gan reāli darbosies ar Tibetu saistītos jautājumos. Plāna darbībai gan neesot, bet tā notikšot atbilstoši apstākļiem, piemēram, tiks uzņemti Tibetas pārstāvji, kad tie apciemos Latviju.

Rībena norādīja, ka šī grupa palīdzēs uzturēt spēkā "Tibetas ideju" un mēģinās palīdzēt saglabāt šo kultūras pērli. Deputāte atzina, ka Latvijai un Tibetai esot daudz kā līdzīga - abas ir mazas tautas, kuras apdraud lielas impērijas, un pauda bažas, ka Tibeta ilgi vairs nevarēs saglabāt savu individualitāti.

Deputātu grupa Tibetas atbalstam bija izveidota arī 9.Saeimā.

AINĀRS LEIJĒJS

LETA
www.leta.lv