Rosina izsludināt Ojāra Vācieša gadu

Laikraksts "Neatkarīgā Rīta avīze", 2003. gada 10. februārī

Nākamajā Ministru kabineta sēdē kultūras ministre Inguna Rībena ierosinās izsludināt 2003. gadu Latvijas kultūrā par Ojāra Vācieša gadu, ziņo LETA. Kā informējusi Kultūras ministrijas preses sekretāre Gundega Blumberga, šāds priekšlikums tiek izteikts, atzīstot izcilā latviešu dzejnieka Vācieša devumu un sakarā ar viņa 70 gadu jubileju, kā arī ņemot vērā Nacionālās kultūras padomes priekšlikumu.

Ja valdība atbalstīs kultūras ministres ierosinājumu, Kultūras ministrijai sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju tiks uzdots izveidot darba grupu un nodrošināt jubilejas piemiņas pasākumu sagatavošanu un norises gaitu. 2003. gada 13. novembrī ir dzejnieka Ojāra Vācieša 70. dzimšanas diena, novembrī aprit arī 20 gadu kopš dzejnieka nāves. Vācieša jubileja var kļūt un tai jātop par nozīmīgu notikumu valsts mērogā, aktivizējot visu kultūras procesu. "Ojārs Vācietis izvēlējās grūtu misiju – garīgas apspiestības un ideoloģiska terora apstākļos būt par tautas sirdsapziņu, un tāds viņš joprojām paliek mūsu apziņā," uzskata kultūras ministre.

Pēc Ingunas Rībenas domām, O. Vācieša literārais mantojums jāizvērtē ne tikai kā pagātnes stabilitāte, bet it īpaši kā dzejnieka aktīvs un aktuāls uzrunājums mūslaiku sabiedrībai. Vācieša ētiskais maksimālisms ļoti nepieciešams Latvijai, kura gatavojas kļūt par Eiropas Savienības pilntiesīgu locekli, uzsver kultūras ministre.

VIESTURS RADOVICS

Neatkarīgā Rīta Avīze
www.nra.lv