Vides aktīvisti protestē pret naftas termināli Rīgas ostā

Laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai", 2003. gada 8. aprīlī

Vakar notika Rīgas ostas valdes sēde, kurā piedalījās arī vairāki Ministru kabineta locekļi. Pie brīvostas pārvaldes ēkas savu protestu pret naftas termināļu būvi Rīgas ostas teritorijā pauda Vides aizsardzības aktīvisti, jo sēdē bija paredzēts izskatīt jautājumu par Baltic Oil Terminal projektu. Vides aizsardzības aktīvisti, kas bija sapulcējušies pie Rīgas brīvostas ēkas, izplatīja paziņojumus. Tajos bija teikts, ka naftas tranzīta bizness nav vienīgā Rīgas pilsētas attīstības iespēja, un norādīts uz potenciālā Daugavgrīvas naftas termināļa investora Baltic Oil Terminal šaubīgumu.

Pēc vides aktīvistu domām, vairāk ir jādomā par naudas piesaisti kultūras pieminekļiem. Baltic Oil Terminal plānus būvēt Daugavgrīvā jaudīgus naftas termināļus izjauca tā teritorijā esošā Komētforta pasludināšana par valsts nozīmes kultūras pieminekli.

Ar to nemierā ir kompānija Baltic Oil Terminal, kas martā Ministru prezidentam Einaram Repšem nosūtīja vēstuli, kurā aicināja valdību pārskatīt lēmumu par valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusa piešķirsanu Komētfortam. Baltic Oil Terminal apgalvoja, ka projektā jau ir ieguldīti trīs miljoni ASV dolāru, un izskanēja pat draudi, ka uzņēmums varētu tiesāties, lai atdabūtu šo ieguldīto summu. Pārrunājot Baltic Oil Terminal projektu un Komētforta statusu, Rīgas ostas valdes locekļi un valdības pārstāvji nekādu konkrētu lēmumu nepieņēma, lai gan diskutēts ticis karsti un šajā jautājumā situācija nav mainījusies. Arī kultūras ministre Inguna Rībena, kas piedalījās šajā sēdē, neredzēja nepieciešamību pārskatīt lēmumu par valsts kultūras pieminekļa statusa piešķiršanu Komētfortam Daugavgrīvā. Viņa izteicās, ka neuzskata šo Baltic Oil Terminal projektu par valstij tik nozīmīgu, lai tā dēļ ciestu Komētforts.

Rīgas ostas valde, tiekoties ar valdības pārstāvjiem, vienojās par turpmāku sadarbību ar valdību Rīgas ostas attīstības nodrošināšanai.

ILZE ŠTEINFELDE

Neatkarīgā Rīta Avīze
www.nra.lv