Veicinās dzīvokļu kooperatīvu veidošanos

Nacionālā ziņu aģentūra LETA, 2006. gada 8. maijā

Rīga, 8.maijs, LETA. Saeimas prezidija locekle Ingūna Rībena (JL) un Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL) tikšanās laikā vienojušies, ka būtiski jāsekmē dzīvokļu kooperatīvu veidošanos, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Sanāksmē liela uzmanība pievērsta jautājumam, kā sekmēt dzīvokļu īpašnieku kooperatīvu veidošanos, lai īstenotu pāreju no pašvaldības apsaimniekošanā esošām mājām uz namu apsaimniekošanas sabiedrību izveidi.

Patlaban kooperatīvos Rīgā apvienojušies tikai neliela daļa privāto dzīvokļu īpašnieku. Partijas "Jaunais laiks" (JL) amatpersonas ir vienisprātis - optimālākā un iedzīvotājiem izdevīgākā namu apsaimniekošanas sabiedrības vienība ir viena ēka.

Taču dzīvokļu kooperatīvu izveidē nepieciešama aktīva iedzīvotāju iesaistīšanās. Lai to sekmētu, Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas mājoklis" piedāvā kursus bez maksas topošajiem namu pārvaldniekiem.

Apspriežot jautājumu, kā uzlabot norēķināšanos ar pakalpojuma sniedzējiem "Rīgas siltuma" un "Rīgas ūdens", Aksenoks pauda atbalstu Rībenas priekšlikumam dot iespējas šos pakalpojumus katrai mājai saņemt nepastarpināti un uzsvēra, ka arī šī jautājuma risināšanai nepieciešama iedzīvotāju aktivitāte.

Aksenoks un Rībena mājokļu pieejamības nodrošināšanu mazturīgajiem uzskata par vienu no galvenajām pašvaldības prioritātēm, kas kļuvusi vēl aktuālāka pēc Satversmes tiesas sprieduma par īres griestu atcelšanu no 2007.gada 1.janvāra.

Mājokļu jautājumam nepieciešams komplekss risinājums, tāpēc Rīgā turpināsies gan jaunu dzīvokļu būvniecība, gan pēc JL iniciatīvas uzsāktā pārcelšanās pabalstu izmaksa denacionalizēto namu īrniekiem, kā arī jaunieviestā dzīvokļu īre no namīpašniekiem, pašvaldībai kompensējot dzīvokļu īres maksas starpību.

MĀRTIŅŠ VILEMSONS, LETA